Dla niedowidzących Rozmiar tekstu: AAA
Dni Bezpieczeństwa Pracy i Ochrony Zdrowia w GK ORLEN - 2023

29-05-2023  

W dniach 24 i 25 maja po rak kolejny Spółka ORLEN Ochrona wzięła udział w Dniach Bezpieczeństwa Pracy i Ochrony Zdrowia w GK ORLEN. Jest to kontynuacja działań w zakresie utrwalenia i dalszego rozwoju bezpieczeństwa osobistego, kultury bezpieczeństwa oraz świadomości pracowników GK ORLEN.

W tym roku, w ramach wydarzenia, zaprezentowaliśmy Spółkę w dwóch lokalizacjach PKN ORLEN S.A., tj. na terenie Zakładu PTA we Włocławku (24.05) i Zakładu Produkcyjnego w Płocku (25.05). We Włocławku zaprezentowaliśmy sprzęt służbowy na co dzień wykorzystywany przez pracowników ochrony do realizacji zadań służbowych na terenie ochronionych obiektów.  W Płocku, podczas tegorocznego wydarzenia, nasi partnerzy z obszaru technicznego zaprezentowani kamery z funkcją detekcji upadku i wykrywania nowych przedmiotów,  analizą detekcji osobistego wyposażenia bhp oraz kamerą bi-spektralną, termowizyjną i z wizyjną z analizą AI TNM-C4940TD (klasyfikacja obiektów + dodatkowo detekcja zatrzymanego pojazdu, liczenie pojazdów) i kamerą do rozpoznawania tablicy rejestracyjnej, marki i modelu pojazdu. Nasi partnerzy techniczni zaprezentowali, także urządzenia AIBOX, depozytariusze kluczy, dźwignie antypaniczne, montowane w drzwiach ewakuacyjnych, dla bezpiecznego i szybkiego opuszczenia pomieszczenia, klamki z powłoką antybakeryjną ABLOY Active i samozamykacze oraz wiele innych urządzeń zabezpieczenia technicznych.

Kulminacją wydarzenia, była prezentacja podstawowych techniki samoobrony oraz taktyki i technik interwencyjnych wykonana przez naszych pracowników – Łukasza Osieckiego i Sławomira Zemło.  W prezentację wpleciona była analiza zagrożeń bezpieczeństwa osobistego i swoich bliskich, prawe aspekty samoobrony oraz proces podejmowania decyzji w stresie i procedury bezpieczeństwa osobistego.

​​1_dni_bezpieczeństwa.jpg

2_dni_bezpieczeństwa.jpg

3_dni_bezpieczeństwa.jpg

4_dni_bezpieczeństwa.jpg

5_dni_bezpieczeństwa.jpg
​​​LINK: relacja filmowa z wydarzenia

 
 
 

Marki Grupy ORLEN