Dla niedowidzących Rozmiar tekstu: AAA
Jesteśmy z Wami od 20 lat

24-08-2018  Aktualności

m_ORLEN-Ochrona_dwudziestolecie.png

 

 

 

26 sierpnia  mija 20 lat od powstania Spółki. Ten jubileusz to wyjątkowy czas i okazja do wspomnień oraz podsumowania dwóch dekad działalności ciągle rozwijającej się firmy. Przez ten czas konsekwentnie budowaliśmy swoją pozycję na wymagającym rynku ochrony fizycznej osób i mienia i dziś jesteśmy jednym z liderów branżowych w kraju. Mamy również swoje oddziały za granicą w Republice Czeskiej oraz Spółkę na terenie Republiki Litewskiej – ORLEN Apsauga.

Warto   wspomnieć, że  ORLEN Ochrona  Sp. z o.o.  wywodzi się ze  struktur Straży   Przemysłowej   Mazowieckich   Zakładów Rafineryjnych  i Petrochemicznych w Płocku utworzonej w 1968 roku. W strukturach płockiej Petrochemii pozostawała do 1998 roku, kiedy to jako pierwsza Spółka została wydzielona z zakładu petrochemicznego, by pod nazwą „Petroochrona” Sp. z o.o. stać się odrębnym podmiotem gospodarczym. Dnia 26 sierpnia tego roku zostaliśmy wpisani do rejestru handlowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Płocku w dziale B pod numerem  RHB X1187. W 2001 roku, po połączeniu Petrochemii Płock S.A. z Centralą Produktów Naftowych S.A., powstał PKN ORLEN S.A.,  a nasza Spółka zmieniła nazwę na ORLEN Ochrona Sp. z o.o.

W coraz szerszym wachlarzu oferowanych przez nas usług kluczowe pozostają nadal usługi świadczone na rzecz klientów z sektora jednostek strategicznych dla gospodarki kraju mi.in. zapewnianie bezpieczeństwa obiektom podlegających obowiązkowej ochronie oraz obiektom, których profil działalności związany jest z wysokim poziomem ryzyka operacyjnego np. przemysł rafineryjno–petrochemiczny.

Doświadczenie zdobyte przez lata w sektorze rafineryjnym już na samym starcie uplasowało naszą Spółkę w ścisłej czołówce firm zabezpieczających branżę rafineryjno–petrochemiczną. Nieustannie zajmujemy czołowe miejsce w tym strategicznym segmencie usług ochroniarskich, a naszym priorytetem jest bezpieczeństwo i zabezpieczenie aktywów PKN ORLEN S.A. i Grupy Kapitałowej. Oprócz doświadczenia i doskonale wyszkolonej załogi, przewagę rynkową dają nam rozwinięte struktury organizacyjne na terenie całego kraju.
 
Poza usługami na rzecz klientów z sektora paliwowego, oferujemy także szereg specjalistycznych usług ochrony zarówno klientom indywidualnym jak i instytucjonalnym – obsługujemy banki, zakłady przemysłowe oraz duże i małe sieci handlowe.
 
Aby uczcić nasz jubileusz przygotowaliśmy na tę okazję zmodyfikowany  logotyp firmy. Hasło „Jesteśmy z Wami od 20 lat” podkreśla, że w prowadzonej przez nas działalności najważniejszy jest klient i jego bezpieczeństwo.
 

Spółka

 
 
 

Marki Grupy ORLEN