Dla niedowidzących Rozmiar tekstu: AAA
ORLEN Ochrona i Poczta Polska podpisały umowę o współpracy

29-03-2019  Aktualności

ORLEN Ochrona i Poczta Polska S.A. podpisały umowę o współpracy odnośnie transportu wartości pieniężnych. Spółki planują powoływanie wspólnych zespołów projektowych, opracowujących nowe rozwiązania operacyjne. Współpraca zwiększy więc potencjał biznesowy obu firm i pozwoli na wspólną realizację wysokospecjalistycznych usług ochroniarskich.
 
Podpisana umowa to kolejny krok do dalszego rozwoju usług świadczonych przez ORLEN Ochronę w obszarze bezpieczeństwa, ochrony osób i mienia. Spółka powiększyła tym samym portfolio klientów z sektora jednostek strategicznych dla gospodarki kraju.
 
Transport wartości pieniężnych to usługa świadczona przez ORLEN Ochrona na terenie całego kraju. Spółka jest jednym z liderów w tym segmencie usług i może wykonywać zlecenia dla najbardziej wymagających klientów. Ma bowiem ponad 20-letnie doświadczenie, doskonale wyszkoloną załogę oraz rozwinięte struktury organizacyjne. Płocka Spółka wciąż poszerza spektrum swojej działalności - chroni klientów indywidualnych jak i instytucjonalnych - obsługuje banki, zakłady przemysłowe oraz duże i małe sieci handlowe. Wyspecjalizowała się jednak przede wszystkim w ochronie firm przemysłu rafineryjno – petrochemicznego charakteryzującego się wysokim poziomem ryzyka operacyjnego.
 
Z kolei doświadczenia Poczty Polskiej w ochronie sięgają dwudziestolecia międzywojennego. Obecnie w strukturach Poczty za świadczenie usług logistyki gotówki odpowiedzialny jest Pion Poczta Polska Ochrona (PPO). Wyspecjalizowana kadra, systematycznie odnawiana flota bankowozów, największa w Polsce sieć Centrów Obsługi Gotówkowej (COG), nowoczesne technologie i ogólnopolski zasięg działania dają PPO stabilną pozycję na rynku ochrony. Poczta Polska Ochrona posiada w ofercie również usługi z zakresu ochrony osób i mienia, zabezpieczenia technicznego i monitoringu, kontroli bezpieczeństwa oraz szkoleń OLC. Swoje usługi świadczy dla klientów biznesowych i instytucjonalnych takich jak: instytucje państwowe, spółki skarbu państwa, instytucje samorządowe, duże sieci handlowe oraz małe i średnie przedsiębiorstwa.
 
Transport wartości pieniężnych realizowany jest z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa. Pieniądze przewożone są w specjalnych opakowaniach tzw. bezpiecznych kopertach, z zastosowaniem środków wymaganego zabezpieczenia technicznego. Do transportu Spółki wykorzystują specjalne bankowozy wyposażone w systemy zabezpieczenia GPS. To pozwala na ciągłe monitorowanie trasy przejazdu  od klienta do miejsca zdania wartości tj. do wrzutni banku lub Centrów Obsługi Gotówkowej. Każdy zespół konwojowy składa się z doświadczonych, dobrze przeszkolonych pracowników, wyposażonych w broń palną bojową, środki ochrony osobistej oraz środki
łączności wewnętrznej i zewnętrznej.

Biznes

 
 
 

Marki Grupy ORLEN