Dla niedowidzących Rozmiar tekstu: AAA
ORLEN Ochrona na bitewnym polu

07-09-2009  

Szarżująca kawaleria, czołgi, pikujący samolot, rozpędzone konie w kurzu i pyle unoszącym się nad polem bitwy i ponad 50 tys. widzów to dla firmy ochroniarskiej nie lada wyzwanie.

Już 13 września w Brochowie pod Sochaczewem odbędzie się rekonstrukcja bitwy nad Bzurą 2009. Jest to jedno z najbardziej znanych i spektakularnych widowisk historycznych nie tylko w Polsce, ale i Europie i co roku gromadzi dziesiątki tysięcy widzów, nad których bezpieczeństwem czuwać będzie zespół pracowników ORLEN Ochrona.
 
 - Dla firmy ochroniarskiej jest to zadanie wyjątkowe nie tylko ze względu na liczebność publiczności, ale też ze z uwagi na charakter wykorzystanych rekwizytów oraz wyjątkową dynamikę akcji – podkreśla Prezes ORLEN Ochrona Michał Wawrzeńczak. – Do tego zadania wyznaczyliśmy pracowników z dużym doświadczeniem w obsłudze imprez masowych, bo w tegorocznej rekonstrukcji organizatorzy przewidzieli udział 200 rekonstruktorów, 50 koni, czołgi, samochody pancerne oraz samolot. A więc dużo będzie się działo, toteż niezbędna jest profesjonalna ochrona imprezy.
 
Uroczystość brochowska pod hasłem, „Zaczęło się w Polsce” jest jedną z imprez obchodów 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej i 20. rocznicy upadku komunizmu w Europie Środkowej.
Jak zapewniają organizatorzy pole bitwy zostanie wzbogacone o bogatą scenografię i znakomite efekty pirotechniczne. Wsparcia rekonstruktorom udzieli Batalion Reprezentacyjny WP wystawiający Szwadron Kawalerii Wojska Polskiego oraz Pluton Salutowy, posiadający kopie armat wzorowanych na polskich haubicach z 1939 roku.

 
 
 

Marki Grupy ORLEN