Dla niedowidzących Rozmiar tekstu: AAA
Pieniądze klientów całkowicie bezpieczne

19-02-2010  Informacje Prasowe

W nowe teczki do przewozu pieniędzy wyposażyła ORLEN Ochrona swoje zespoły konwojujące wartości pieniężne, uzupełniając w ten sposób dotychczasowe profesjonalne wyposażenie.

Mimo, że na pierwszy rzut oka taka teczka niczym specjalnym się nie wyróżnia od tradycyjnego kuferka biznesowego, to jednak posiada atuty, które podczas ewentualnej próby kradzieży mogą skutecznie jej zapobiec. Wykonane z naturalnej skóry, wyposażone
w odporne zamki i moduł alarmowy z wieloma niezależnymi funkcjami zabezpieczającymi, specjalne saszetki znacznie poprawiają bezpieczeństwo transportu gotówki.
W razie napadu, za pomocą pilota natychmiast uruchamiana jest syrena alarmowa, która jest niezwykle donośna – emitowany przez nią sygnał ma natężenie równe 110 decybelom,
a więc niewiele mniej od startującego samolotu. Ponadto nieuprawnioną próbę przejęcia teczki uniemożliwia wmontowany paralizator elektryczny, uruchamiany również za pomocą pilota, który różni się od powszechnie używanych znacznie większym zasięgiem, co ma kluczowe znaczenie, bowiem zwykle ewentualny sprawca szybko się oddala z miejsca zdarzenia.
- Używany przez nas sprzęt spełnia wszystkie wymagania określone przez obowiązujące przepisy. Dotyczy to zarówno parametrów elektrycznych jak i możliwości uwolnienia się od ich obezwładniającego działania – podkreśla Jacek Portalski, Szef Regionów nadzorujący usługę konwojowania – Wszystkie nasze zespoły konwojujące wartości pieniężne są dobrze wyposażone, a ten zakup umożliwi nam poprawę bezpieczeństwa oraz  rozszerzenie możliwości realizowanych zleceń – dodaje Jacek Portalski.
Konwojowanie wartości pieniężnych i inkaso to jedna z usług świadczonych przez ORLEN Ochronę na terenie całego kraju. Spółka dba o zachowanie wysokich standardów, które w tym segmencie są szczególnie ważne, dlatego sukcesywnie podnosi jakość usług między innymi inwestując w zaplecze techniczne. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku ORLEN Ochrona powiększyła swoją specjalistyczną certyfikowaną flotę konwojową o 29 nowych aut. Zakupione samochody posiadające dodatkowe specjalistyczne wyposażenie służą do konwojowania pieniędzy już ponad pół roku i jak twierdzą pracownicy Spółki sprawują się bardzo dobrze. Dobre opinie zespołów konwojujących zbierają również nowe saszetki, które zdaniem pracowników ochrony są bardzo łatwe w użyciu, bezpieczne i przy tym bardzo lekkie.  Zakup bezpiecznych teczek został sfinansowany w ponad połowie z funduszu prewencyjnego firmy ubezpieczeniowej PZU S.A.

 
 
 

Marki Grupy ORLEN