Dla niedowidzących Rozmiar tekstu: AAA
Potwierdzona jakość

21-01-2010  Informacje Prasowe

Nowy rok ORLEN Ochrona rozpoczęła z nowymi certyfikatami potwierdzającymi najwyższą jakość świadczonych usług. Po przejściu skomplikowanych procedur audytorskich firma zdobyła ISO 9001:2008 i AQAP 2110:2006.

Dwa nowe dokumenty ISO 9001:2008 i AQAP 2110:2006 wydane zostały przez Zakład Systemu Jakości i Zarządzania, jednostkę funkcjonującą w strukturach Ministerstwa Obrony Narodowej.
 
- Nie jest to nasz pierwszy audyt, ale z dumą mogę powiedzieć, że ten wypadł wyjątkowo pomyślnie. To zasługa naszych pracowników, którzy doskonale zdali ten egzamin. Należą się im słowa uznania, tym bardziej, że jednostka certyfikująca postawiła poprzeczkę   bardzo wysoko. Tymczasem wyniki potwierdziły, że u nas systemy jakości funkcjonują na co dzień, że nie jest to kolejny dyplom, który się zawiesza na ścianie, a dalej pracuje się według własnych norm – podkreśla Michał Wawrzeńczak, prezes ORLEN Ochrona.

Zdaniem Prezesa standardy, które wynikają z wdrożonych systemów firma musi stosować w bieżącym działaniu. Jest to szczególnie ważne  w branży ochroniarskiej, w której ze względu na specyfikę działalności jakość jest sprawą kluczową.  W opinii audytorów przeprowadzona weryfikacja dostarczyła „bezsprzecznych dowodów  na pełną zgodność i skuteczność systemów z dokumentami odniesienia; w wyniku audytu  zostały zebrane dowody, które pozwoliły na wydanie certyfikatów ISO 9001:2008 i AQAP 2110:2006”.
 
- System jest ważnym ogniwem funkcjonowania Spółki, dlatego by mieć pewność, że jest  całkowicie skuteczny, efektywny i adekwatny do reprezentowanej branży do certyfikacji wybraliśmy prestiżową jednostkę, działającą w strukturach Ministerstwa Obrony Narodowej.  – wyjaśnia Michał Wawrzeńczak. – Wysoka ocena ekspertów z MON daje nam satysfakcję, a naszym klientom gwarancję jakości. Mając na uwadze potrzebę ciągłego rozwoju i doskonalenia sposobu naszego funkcjonowania będziemy oczywiście kontynuować prace, które przyczynią się do nieustannego rozwoju ORLEN Ochrona – deklaruje Prezes.

Zdobyty certyfikat ISO 9001:2008 to  norma zawierająca wymagania dla systemu zarządzania jakością, które firma musi spełnić, by dostarczać usługi spełniające wszelkie warunki określone stosownymi przepisami, zgodne z wymaganiami klienta i zwiększające jego zadowolenie. Certyfikat AQAP  (Allied Quality Assurance Publication)  podobnie jak i ISO 9001 jest to zbiór norm standaryzacyjnych dotyczących zapewnienia jakości zgodnie z wymaganiami NATO. Obecnie certyfikaty AQAP posiadają tylko nieliczne firmy z branży ochrony.​

 
 
 

Marki Grupy ORLEN