Dla niedowidzących Rozmiar tekstu: AAA
Samochody ORLEN Ochrony uprzywilejowane

19-06-2015  Informacje Prasowe

Pojazdy używane przez ORLEN Ochronę na terenie zakładów produkcyjnych PKN ORLEN S.A. i ANWIL S.A. uzyskały status uprzywilejowanych w ruchu drogowym. Zmiana statusu będzie miała  kluczowe znaczenie w razie wypadku lub awarii, ponieważ auta te mogą pilotować inne pojazdy uczestniczące w akcji ratowniczej, co znacznie ograniczy ich czas dojazdu na miejsce.
Uzyskanie statusu pojazdów uprzywilejowanych ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa na terenie obu zakładów produkcyjnych. Ze względu na rozległy obszar, rozbudowaną infrastrukturę urbanistyczno-techniczną, a także zróżnicowaną sieć dróg wewnętrznych i kolejowych, by  podczas akcji ratowniczej pojazdy  jednostek ochrony przeciwpożarowej, ratownictwa chemicznego, zespołów ratownictwa medycznego i policji jak najszybciej mogły dotrzeć na miejsce zdarzenia niezbędne jest ich pilotowanie. Do tego celu właśnie służyć będą właśnie pojazdy uprzywilejowane ORLEN Ochrony.
Dzięki temu służby podmiotów zewnętrznych działających w akcjach ratowniczych, które nie są w stanie samodzielnie i w szybkim czasie dotrzeć do miejsca akcji ratunkowej, będą miały specjalnego pilota.
Pojazdy uprzywilejowane ORLEN Ochrony  mają odpowiednie wyposażenie - sygnały świetlne i dźwiękowe  oraz specjalne oznakowanie - pomarańczowy pas wokół nadwozia. Wszyscy kierowcy tych aut przeszli specjalne szkolenie, dzięki czemu mają odpowiednie kwalifikacje do ich prowadzenia.
 
pojazd_uprz.jpg
 

Samochody

 
 
 

Marki Grupy ORLEN