Dla niedowidzących Rozmiar tekstu: AAA
Wyscigi uliczne w sercu Warszawy!

05-08-2010  Informacje Prasowe

Kilkadziesiąt samochodów wyścigowych i rajdowych, najsłynniejsze zespoły, a także supersportowe auta w jednym miejscu!! Już 21 sierpnia od godz. 11.00 w sercu Warszawy

w pobliżu pl. Teatralnego i pl. Piłsudskiego, podczas VERVA Street Racing odbędą siGwiazdą wydarzenia będzie jeden z czołowych zespołów Formuły 1! Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, a sprzedaż biletów dotyczy tylko wejściówek do stref specjalnych (trybuny).
 
Tor w centrum miasta i światowa czołówka

Tory uliczne to esencja rywalizacji w kategorii wyścigów samochodowych. Ulokowane pośród miejskiej zabudowy trasy uchodzą za najbardziej widowiskowe i wymagające, a zgromadzona publiczność ma niepowtarzalną okazję obserwowania najszybszych kierowców świata naprawdę z bliska. Do legendy ulicznych wyścigów zalicza się przede wszystkim Grand Prix Monaco rozgrywane na ulicach Monte Carlo, a także GP w dalekim azjatyckim Macao. Popularność ulicznych torów systematycznie rośnie, czego dowodem jest rozszerzenie w ostatnich latach kalendarza Formuły 1 o nowe obiekty zlokalizowane m.in. na ulicach Walencji oraz Singapuru. W tym roku namiastkę prawdziwego toru miejskiego po raz pierwszy zobaczy Warszawa i jej mieszkańcy! Zawodnicy będą pokonywać pętlę o długości 2,3 km, składającą się z 9 zakrętów. Tor jest wymagający, składa się z bardzo szybkich sektorów, ale także ostrych i wąskich zakrętów gdzie szczególnie procentować będzie precyzja i wybranie optymalnego miejsca na dohamowanie.
 
Wyjątkowy charakter VERVA Street Racing oddaje nie tylko lokalizacja trasy w ścisłym centrum Warszawy (rejon pl. Teatralnego i pl. Piłsudskiego), ale także udział zespołów, które rywalizują w największych i najbardziej legendarnych seriach wyścigowych na świecie jak Formuła 1, Porsche Supercup oraz Le Mans! Gościnnie na ulicach Warszawy pojawią się także czołowe zespoły oraz zawodnicy startujący w rajdach cross country, w szczególności kultowym rajdzie Dakar.
 
PKN ORLEN aktywnie wspiera sporty motorowe od ponad dekady. Sukcesy na rajdowych trasach od lat święci ORLEN Team, a w tym roku zbudowaliśmy pierwszy polski zespół wyścigowy rywalizujący w legendarnych zawodach Porsche Supercup - VERVA Racing Team. Wiemy, że oba te zespoły mają w naszym kraju rzeszę fanów, ale ze względów obiektywnych nie mogą w pełni zaprezentować swojego potencjału przed polską publicznością. Dlatego postanowiliśmy wyjść temu naprzeciw i zorganizowaliśmy tor wyścigowy w sercu Warszawy, na który zapraszamy najlepszych kierowców i zespoły na świecie – powiedział Leszek Kurnicki, Dyrektor Wykonawczy ds. Marketingu PKN ORLEN.
 
Swój start na VERVA Street Racing zapowiedział m.in. jeden z najlepszych zespołów Formuły 1, który wielokrotnie zdobywał tytuł mistrza świata w klasyfikacji konstruktorów! W roli gospodarza wystąpi VERVA Racing Team, pierwszy polski zespół rywalizujący w prestiżowej serii Porsche Supercup. Gościnnie zaprezentuje się także rajdowy zespół ORLEN Team na czele z Krzysztofem Hołowczycem, który pojawi się w Warszawie obok swojego groźnego rywala z rajdowych OS-ów. Lista startowa będzie systematycznie ujawniana w kolejnych tygodniach poprzedzających imprezę.
 
Wyścigi, pokazy i atrakcje dla każdego

Rywalizacja sportowa podczas VERVA Street Racing odbędzie się dwuetapowo. Podobnie jak podczas prawdziwego Grand Prix, każdy wyścig poprzedzony zostanie rundą kwalifikacyjną. Element współzawodnictwa będzie uzupełniony o demonstracyjne przejazdy ultra sportowych samochodów szosowych takich jak: Chevrolet Corvette C6 Z06, Dodge Viper GTS Coupe, Ferrari F 430 Scuderia, Lamborghini LP 560 Spider, Lamborghini Superlaggera, Porsche Carrera GT, Stealth B07
Dynamiczny pokaz zaprezentuje także ORLEN Team i jego goście, a nieprzeciętne możliwości człowieka i maszyny zaprezentują w przerwach kaskaderzy.
Z uwagi na rozległy teren imprezy organizatorzy rozmieszczą wzdłuż całej trasy aż 8 dużych telebimów tak, aby każdy mógł na bieżąco śledzić to, co akurat dzieje się na torze i jego okolicy.
 
Impreza VERVA Street Racing skierowana jest również do rodzin z dziećmi, a nie tylko zagorzałych fanów motoryzacji. VERVA Street Racing to kilkugodzinne wydarzenie. Chcemy zachęcić do przybycia także tych nieco mniej zainteresowanych wyścigami. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Dla najmłodszych przygotowujemy np. specjalne mini miasteczko zabaw – dodaje Leszek Kurnicki z PKN ORLEN.
 
Przed rozpoczęciem rywalizacji na torze, odbędzie się Pit Party (jedynie dla posiadaczy specjalnych biletów), którzy będą mieli okazję wejść do zaaranżowanego paddocku i przyjrzeć się z bliska bolidom, samochodom wyścigowy i rajdowym. Strefa Pit Party to najlepsze miejsce dla łowców autografów i kolekcjonerów pamiątkowych zdjęć.
 
Teren imprezy zostanie wzbogacony m.in. o strefy gastronomiczne, a także strefy zabaw dla dzieci. W przerwach pomiędzy wyścigami i pokazami z głośników rozbrzmiewać będzie muzyka grana przez DJ’a. Swoje siły podczas VERVA Street Racing sprawdzą także polskie gwiazdy kina, sportu oraz muzyki, które zmierzą się w wyścigu gokartów.
 
VERVA Street Racing nawiąże do największych tego typu imprez motoryzacyjnych na świecie. Podobne wyścigi organizowane są m.in. w Rotterdamie oraz Moskwie.
Wstęp na imprezę jest wolny. Organizator prowadzi jedynie sprzedaż biletów na miejsca siedzące (specjalne trybuny), które zostaną zbudowane w najbardziej atrakcyjnych częściach trasy. Bilety od 14 lipca będą do nabycia na eventim.pl oraz wybranych stacjach ORLEN ( w sprzedaży pod koniec miesiąca).
 
Więcej na: www.vervastreetracing.pl  

 
 
 

Marki Grupy ORLEN