Dla niedowidzących Rozmiar tekstu: AAA
Zbiórka darów dla uchodźców wojennych z Ukrainy

13-04-2022  Aktualności

Szanowne koleżanki, koledzy, pracownicy ORLEN Ochrona.

Zakończyliśmy zbiórkę darów na rzecz uchodźców wojennych z  Ukrainy. Przez cztery tygodnie zbieraliśmy rzeczy pierwszej potrzeby dla uchodźców, którzy w naszym kraju znaleźli bezpieczny azyl. Dary serca przekazywane przez Was trafiły do najbardziej potrzebujących dzieci, matek i rodzin. 

Zarząd naszej Spółki bardzo aktywnie wspiera wszelkie działania na rzecz uchodźców wojennych angażując swój czas i wysiłki. Dzieło wsparcia dla osób potrzebujących nieustannie trwa. Kilka rodzin znalazło schronienie w domach naszych pracowników. Uchodźcy znajdują także wsparcie w ośrodkach i hotelach należących do GK ORLEN. W akcję pomocową włączali się pracownicy i koordynatorzy w wielu miastach naszego kraju. Zebrane dary były  wynikiem naszych zbiórek w  Płocku, Warszawie, Gdańsku, Koszalinie, Ostrołęce i Krakowie.

We wspólnym działaniu zebraliśmy artykuły spożywcze, higieniczne, opatrunkowe, ręczniki, pościele, koce, odzież dla kobiet i sprzęt elektroniczny.
 
Zebraliśmy również rzeczy przeznaczone dla dzieci w różnym wieku: odzież, artykuły spożywcze, pieluchy jednorazowe, chusteczki nawilżające, zabawki  i przypory do malowania.

Dary przekazaliśmy rodzinom z Ukrainy, które zgłaszały do nas swoje potrzeby oraz za pośrednictwem Fundacji ORLEN, która zorganizowała sieć pomocy w całej GK ORLEN.
 
Działania Naszej Spółki były różnorodne. Wielu z naszych pracowników włączało się lub inicjowało dodatkowe działania pomocowe dla uchodźców wojennych.

Nasi pracownicy pomagali uchodźcom w punktach recepcyjnych powstałych na terenie Lublina. Przygotowywali posiłki dla uchodźców przekraczających granicę. Przewozili uchodźców z Ukrainy do polskich miast. Organizowali zbiórki pieniężne dla kobiet ukraińskich pracujących w Polsce, których mężowie zostali powołani do wojska. Ponadto Nasza Spółka objęła ochroną punkty wsparcia zorganizowane przez FUNDACJĘ ORLEN na terenie stacji paliw ORLEN przy granicy z Ukrainą.

Wiele z tych działań nadal trwa. Pomoc jest nadal udzielana.

Zarząd Naszej Spółki dziękuje wszystkim Naszym pracownikom i ich rodzinom, którzy włączyli się w akcję pomocową dla uchodźców wojennych z Ukrainy i otworzyli swoje domy i serca na potrzeby drugiego człowieka.

2ukr.jpg

12ukr.jpg

16ukr.jpg

19ukr.jpgInfo

 
 
 

Marki Grupy ORLEN