Dla niedowidzących Rozmiar tekstu: AAA
ORLEN Ochrona wspiera lokalną społeczność

05-08-2019  Aktualności

ORLEN Ochrona po raz kolejny wspiera lokalną społeczność. Tym razem przekazała, jako darowiznę Zespołowi Profilaktyki Straży Miejskiej w Płocku rowerek trójkołowy, który posłuży do edukacji dzieci i młodzieży w zakresie bezpieczeństwa rowerzystów. Rowerek będzie wykorzystywany przez dobrze znaną wszystkim płocczanom maskotkę – Lwa Honorka w programie „Akademia Lwa Honorka”.

20190805.jpg 

Lew Honorek od lat jest symbolem programów profilaktycznych skierowanych głównie do najmłodszych mieszkańców miasta, a realizowanych przez płockich strażników miejskich. Ma pozytywny wpływ na dzieci, wprowadza przyjazną atmosferę i skraca dystans między dorosłymi instruktorami w mundurach i młodymi słuchaczami. „Akademia Lwa Honorka” to program edukacyjny, składający się z cyklu słuchowisk i zajęć profilaktycznych. Ukazany w nich Lew Honorek jako dziecko, ułatwia młodym słuchaczom identyfikację z głównym bohaterem i jego problemami. Lew Honorek popadając w różnego rodzaju tarapaty, pokazuje dzieciom, jak należy postępować w sytuacjach niebezpiecznych i w jaki sposób takich sytuacji unikać. 

 - Cieszymy się, że możemy wesprzeć działania edukacyjne, których celem jest zmniejszanie zagrożeń na drodze, a co za tym idzie podniesienie poziomu bezpieczeństwa. Projekt Zespołu Profilaktyki Straży Miejskiej w Płocku to bardzo cenna inicjatywa, która zmierza do upowszechnienia wśród dzieci wiedzy na podstawowe tematy związane z bezpieczeństwem na drodze i uczy najmłodszych dobrych nawyków. Jestem przekonany, że zdobyta w „Akademii Lwa Honorka wiedza” zaprocentuje w przyszłości – wyjaśnia Dariusz Bodziony, Prezes ORLEN Ochrona Sp. z o.o.Pomoc

« powrót

 
 
 

Marki Grupy ORLEN