Dla niedowidzących Rozmiar tekstu: AAA
Pracuj i wypoczywaj bezpiecznie – sezon kleszcza

05-07-2019  Aktualności

Akcję prewencyjną pod tym hasłem przeprowadziła na przełomie maja i czerwca wśród swoich pracowników ORLEN Ochrona. Spółka przyłączyła się do kampanii realizowanej w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju, która jest promowana po raz piąty wśród Spółek Grupy Kapitałowej. Jej celem jest budowanie świadomości zagrożeń i konsekwencji, jakie niesie ze sobą ukąszenie kleszcza.  

Podczas akcji pracownicy spółki otrzymali broszury informacyjne oraz specjalne karty do usuwania pajęczaków, które mogą wywoływać groźne w skutkach choroby odkleszczowe. Jedną z nich jest borelioza, na którą co roku w Polsce zapada kilkadziesiąt tysięcy ludzi (według Państwowego Zakładu Higieny w roku 2017 w naszym kraju stwierdzono 21 200 przypadków boreliozy). Jak podkreślają specjaliści, prawdopodobieństwo zakażenia przez ukłucie zakażonego kleszcza borrelią jest tym większe, im dłużej pozostaje on wkłuty w skórę. Dlatego szybkie pozbycie się niechcianego pasożyta, może znacznie zmniejszyć ryzyko  zakażania. Do tego celu służą przekazane pracownikom przez firmę karty, które dzięki specjalnemu nacięciu pozwolą skutecznie i prawidłowo usunąć kleszcza. 
  
- Nasza inicjatywa nie tylko wpisywała się w jeden z celów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju dotyczącego „Dobrego Zdrowia i Jakości życia”, ale też odnosiła się do dwóch kluczowych wartości Grupy ORLEN, jakimi są odpowiedzialność i ludzie. Jestem przekonany, że dzięki naszej kampanii wśród naszych pracowników wzrośnie świadomość zagrożeń występujących w czasie wykonywania czynności służbowych, jak i w czasie wypoczynku - podkreślił Dariusz Bodziony, Prezes Zarządu ORLEN Ochrona Sp. z o.o.

karta.jpg

Pomoc, Info

« powrót

 
 
 

Marki Grupy ORLEN