Dla niedowidzących Rozmiar tekstu: AAA
Przekazanie samochodów operacyjnych dla OSP

10-10-2019  

ORLEN Ochrona Sp. z o.o. przekazała strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Lipiankach samochód terenowy mitsubishi L 200, który ułatwi strażakom poruszanie się po terenach leśnych. OSP w Zaździerzu otrzymało peugeota partnera.  Auto będzie wykorzystywane w akcjach ratowniczo-rozpoznawczych, zwłaszcza jako wsparcie techniczne ratowników wodnych.

Uroczyste przekazanie auta w Lipiankach poprzedziła msza polowa w intencji druhów z jednostki w Lipiankach, odprawiona przez proboszcza parafii w Nowym Dunionowie ks. Rafała Gutkowskiego. Po nabożeństwie, członek Zarządu ORLEN Ochrona Sp. z o.o. Radosław Ścibiorek przekazał kluczyki do samochodu prezesowi OSP w Lipiankach Krzysztofowi Keplinowi i naczelnikowi straży Arkadiuszowi Grzybowskiemu. Gośćmi uroczystości w byli m.in. senator Marek Martynowski, poseł Maciej Małecki, starosta płocki Mariusz Bieniek, radna powiatu płockiego Anna Dębska, która była inicjatorką przekazania samochodu dla OSP w Lipiankach, radni powiatowi i gminni.

Równie uroczysty charakter miało przekazanie peugeota partnera strażakom z OSP w Zaździerzu, które odbyło się podczas uroczystego apelu. Tutaj też nie zabrakło znamienitych gośćmi. W uroczystości udział wzięli m.in. poseł Maciej Małecki, radny wojewódzki Łukasz Gołębiowski, wójt Łącka Zbigniew Białecki oraz radni powiatowi i gminni. Po uroczystym podniesieniu flagi i odśpiewaniu hymnu państwowego prezes OSP Zaździerz Jarosław Klimek poprosił inicjatorów przedsięwzięcia: Radosława Ścibiorka, Annę Dębską i Macieja Małeckiego o przekazanie kluczyków do auta naczelnikowi Marcinowi Strzałkowskiemu. Samochód poświęcił proboszcz parafii w Dobrzykowie ks. Jarosław Ferenc.

 img_01m.jpg

  
img_02m.jpg
 

 
 
 
 

Pomoc

 
 
 

Marki Grupy ORLEN